Airsoft team I.W.E. děčín

>Kutilův koutek

Rubrika určená pouze pro domácí kutily a šikovné pacičky ,co rádi homemady :D
Zde budou postupně přibývat kutilské nápady, a návody, jak tyto nápady uskutečnit.Tlumič

Tak v tomto návodu Vám ukážu, jak si doma jednoduše vyrobit tlumič hluku. Předem se omlouvám za mé gramatické chyby ,pač mi čeština nikdy nešla :D  

Takže pro výrobu tlumiče budeme potřebovat:
1. Trubku, ze které bude hlavní část tlumiče.
2. Karosářský tmel ,ale může být i jakýkoliv jiný, ale podmínkou je, že musí držet na železe.
3. Původní tlumič plamene, nebo matici o stejném vnitřním průměru a stejném závitu. (Možno si závitníkem vyrobit i tuto matici z kovové trubitky o stejném průměru jako ta původní)
4. Mirelon (na vložku) ale pokud chcete tluič jen na protažení vnitřní hlavně, není potřeba.
5. Smirkový papír


Takže začneme:   Nejprve si vybereme tu zprávnou trubku ,mě vyhovovala duralová trubka o průměru 38mm,  tu si zkrátíme na požadovanou délku (v mém případě 25cm) poté co máme trubku připravenou, si rozmícháme tmel.   Nyní je lepší siuříznout cca 2 cm dlouhý kousek mirelonu a ten nastrčit z jedné strany do trubky. zastrčíme cca půl centimetru až centimetr do hloubky.  Teď si do otvoru který nám uprostřed vznikl zastrčíme např. úzkou trubičku o průměru cca. 1,5 cm. tím nám vznikne taková vánička v okraji tlumiče, do které dáme tmel. Tento prostor celý zatmelíme, a je lepší dát ještě trochu na víc do stran a na výšku (toho tmelu) aby se to potom lépe brousilo do tvaru.  poté co toto máte hotové trubijku vytáhneme z tmelu než nám zaschne, a necháme tak cca. půl hodiny zaschnout tmel
                        Do tlumiče vyrobíme jednoduchou vložku z mirelonu . (ale můžete si s tím pohrát víc, tohle je jen ukázkové)
                      Poté z druhé strany uděláme to samé jako v předminulém kroku, akorád ,že do otvoru uprostřed  dáme tu matici  ,nebo původní tlumič plamene, a rovnou ho tam zatmelíme (je nutno nechat tmel cca. 5 minut zaschnout , a pak tlumič nasadit na zbraň, a srovnat ho do roviny, poté necháme tmel zaschnout. (cca. 30 minut)
          Nyní si připravíme smirkový papír a kulatou rašpli.  
Smirek si položíme na rovnou plochu (kus plechu...) a na něj postavíme tlumič tmelem dolů a na stojáka ho začneme brousit, aby plocha byla úplně hladká a rovná.    Až bude tlumič zvrchu požadovaně zbroušen, tak o položíme, a brousíme strany (jako když krájíte salám na kráječi :D ) Až dojdete ke konci a tlumič bude hladký a simetrický ,tak vemte rašply a do otvoru uprostřed, jelikož neni simetrický, tak kulatou rašplí vybrousíme simetricky kulatý otvor.  Až bude všecko hotové , tak celá tlumič zarovnejte do úplné  hladkosti a naneste základní barvu. Poté je lepší koupit černá sprej a naníst 3 vrstvy .    Tak to je vše. Tlumič je hotov, přeju přijemné  kuťění ;)        
                        
Tak, a tady máte fotku po úplném nástřiku:

 
(ps, když kliknete na obrázk pravým tlačítkěm myši, a dáte ''zobrait obrázek'', tak se Vám ukáže ve větším ;)

Tento návod vytvořil:
Adam Ž.  (Živneej)
Kdyby byli nějaké otázky, napište do diskuze.